Kolejne cykle treningów pamięci online dla seniorów zostały zakończone. Tymczasem formularze Google pełne są wyłącznie takich opinii jak te, które zamieszczam poniżej. Drodzy Seniorzy (Drogie Panie/ Drodzy Panowie), bardzo serdecznie za nie dziękuję. Z osobowościami tak niecodziennymi, ludźmi tak otwartymi, zdyscyplinowanymi, zaangażowanymi, pełnymi humoru i dystansu do siebie praca jest naprawdę świetną zabawą i czystą przyjemnością. Obawiam się, że to już uzależnienie 😉

Anna Czyżycka, trener zdolności poznawczych

I Wasze opinie nt. treningów pamięci online:

Trening umysłu był dla mnie jak… grom z jasnego nieba!

Dobra zabawa , pozytywne oderwanie się od codziennych zajęć.😘

Trening pamięci był relaksem, odskocznią od codzienności, lekiem na lepszą pamięć, przyjemnością.

Piękna kolorystyczna przygoda a zarazem atrakcyjna łamigłówka umysłowa.

Pani Anno! Bardzo serdecznie dziękuję za stworzenie możliwości uczestniczenia w bardzo ciekawych i pożytecznych  zajęciach ćwiczenia pamięci szczególnie dla takich jak ja ( 87 lat życia ) kiedy pamięć u nas jest już w odwrocie i należy ją systematycznie i mocno pobudzać do działania. Bardzo chętnie brałbym udział w podobnych zajęciach w przyszłości jeżeli będą prowadzone. Serdecznie Panią pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.

Treningi na początku były dla mnie pewnym wyzwaniem. Kolejne zajęcia stawały się coraz bardziej interesujące i podchodziłam do nich z większą swobodą. Ćwiczenia zdecydowanie odbiegały od myślenia schematami. Zasady działania pamięci krótkotrwałej i długotrwałej okazały się dla mnie na tyle ciekawe, że staram się je stosować w praktyce. Po treningach łatwiej jest mi kojarzyć różne sytuacje, pojęcia, terminy i związki zachodzące między nimi. Pozwala to na szersze nieschematyczne spojrzenie na te sprawy.

Dzięki treningowi pamięci poruszyłam trochę swoje szare komórki. Zarażała nas Pani swoim entuzjazmem w trakcie prowadzonych zajęć. nie wspomnę o profesjonalizmie- klasa mistrzowska. A słowa: “kombinujcie…, kombinujcie…  kombinujcie –  brzmią mi do dzisiaj w uszach. Dzieki zajęciom poznałam parę sposobów na zapamiętywanie. Byłam kiedyś na stawach na Zapopradziu, gdzie postawione są woliery. W jednym z nich jest ptak o nazwie kukabura chichotliwa. Dzięki powtarzaniu pamiętam nazwę ptaka do dnia dzisiejszego 😉 Czarny kapelusz (minusy):  nie widzę, nie widzę, nie widzę!

Pani trener zadawała dużo ćwiczeń do wykonania w domu. Na kolejnych zajęciach analizowała z nami sytuacje problematyczne taktownie z wielką kulturą osobistą. Nie krytykowała nas jeżeli były niedociągnięcia. Wymyślanie „odwódek” i „lepiejek” było bardzo ciekawym i twórczym zajęciem. TRIBONDY pobudzały naszą wyobraźnię. Poznane przez nas talenty GALLUPA uświadomiły nam jak dużo talentów może posiadać człowiek i jak twórczo może je rozwijać. Bardzo ważne dla nas były wskazówki praktyczne dotyczące zasad zapamiętywania, np. jak zapamiętać PIN czy opracowanie haseł wykorzystując akronimy. Interesujące również były techniki odpamiętywania, służące utrwalaniu informacji. Technikami zapamiętywania zainteresowała się moja najbliższa rodzina. Więcej osób zapewne skorzystałoby z treningów gdyby nie obawa starszych osób przed korzystaniem z zajęć o line, pomimo tego,  że przed rozpoczęciem treningów każdy otrzymał instrukcję „krok po kroku” logowania się do zajęć.

Poznałam nowe techniki zapamiętywania i odpamiętywania i jak ćwiczyć swoją pamięć, a żółty kapelusz należy zakładać jak najczęściej. Minusów brak.

Świetne zajęcia, różnorodne materiały, dużo uśmiechów i fantazji.

Epidemia w całym kraju, a u nas odskocznia od rzeczywistości.

Dziekuję za zajęcia. Gratuluje wszystkim , którzy stanęli na pani drodze. Czekam na nastepne spotkania. Pozdrawiam serdecznie.

Dziękuję za miłe spotkania , wszystkim a szczególnie Pani prowadzącej .

Składam serdeczne podziękowania za bardzo ciekawe, profesjonalne przygotowanie i prowadzenie treningów. Jestem wdzięczna, że Pani chciała z nami pracować i uświadomiła nam na co zwracać uwagę, aby lepiej działała pamięć i jakie w tym celu należy wykonywać ćwiczenia.

Po początkowych treningach uznałam, że są to bardzo ciekawe i przydatne w życiu zajęcia i zaczęłam po każdych zajęciach robić szczegółowe notatki z zamiarem wykorzystywania ich w ćwiczeniu pamięci.

Miłe spotkania z sympatyczną Panią Anią, polecam treningi pamięci swoim znajomym.

Skupienie uwagi nad zadaniami, pozytywne myśli, ćwiczenie pamięci poprawiającej planowanie dnia codziennego. Dziękuję!